Pracownicy pedagogiczni

 

Pracownicy pedagogiczni zatrudnieni w PSM I st. im. H. Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni w latach 1947-2007*

Lata pracy

Adamkowicz Tatiana

23.09.1992 – – fortepian, chór

Adriańczyk Mirosław

01.09.1987 – 31.08.1988 – perkusja

Baczewska Alina

01.09.1990 – 31.08.1991 – obój

10.02.1992 – 30.06.1992

Baczyńska Maria

01.09.2000 – 31.08.2001 – kontrabas

Barbucha Irena

01.09.1985 – – fortepian

Bedlewicz Franciszek

1947 – 1957 – śpiew

Bellwon Jerzy

01.09.1984 – 31.08.1985 – gitara

12.03.1990 – 09.04.1990

24.05.1990 – 31.05.1990

01.09.1990 –

Bellwon Małgorzata

01.09.1994 – – wiolonczela

Beniszowa Julia

1947 – 1957 – fortepian

Bielicka Elżbieta

1947 – 1957 – fortepian

Boehm Julita

01.09.1983 – 31.08.1984 – teoria

Bragińska-Iglikowska Barbara

1947 – 1957 – śpiew

Bredziński Jan

01.09.1958 – 31.08.1962 – akordeon

Brucki Feliks

1947 – 1957 – wiolonczela

Bryks Stanisław

20.08.1979 – 10.06.1980 – obój

01.09.1980 – 31.08.1981

Cenian Nelly

01.09.1982 – 31.08.1984 – fortepian

Chamera Adam

01.09.1955 – 31.09.1957 – akordeon

01.09.1966 – 31.08.1971 – akordeon

01.10.1971 – 31.07.1972 – kontrabas

Chojnacka-Hoffman Krystyna

01.01.1956 – 31.08.1977 – teoria

Chwin Władysław

01.09.1977 – 31.08.1988 – klarnet,saksofon

Cieślak Aldona

01.09.1954 – 30.11.1963 – rytmika

Cieślak Elżbieta

01.09.1968 – 20.08.1974 – teoria

Czapor Jerzy

01.09.1973 – 31.08.1976 – obój

Czarniecka Bronisława

1947 – 1957 – fortepian

Czyż Barbara

01.09.1968 – 20.08.1975 – gitara

Datta Maria

01.09.1981 – – teoria

Dąbrowska Cecylia

1947 – 1957 – skrzypce

Demant-Sąsiedzka Wanda

1947 – 1957 – fortepian

Derlatka Stanisława

01.10.1971 – 31.08.1985 – akordeon

Dębno-Artwińska Alicja

01.09.1969 – 31.08.1970 – trąbka

Diering Władysław

1947 – 1957 – teoria

Dobosz Aleksandra

12.10.2001 – 07.11.2001 – fortepian

01.09.2002 –

Domurad-Izdebska Beata

01.09.1986 – – fortepian,chór,teoria

Doroszowa Zofia

01.02.1949 – 31.08.1972 – fortepian

Downarowicz-Malinowska Danuta

1947 – 1957 – fortepian

Drążkowski Leon

1947 – 1957 – teoria

Duda Dariusz

01.09.1990 – 30.11.1990 – klarnet

01.10.1996 –

Durnin Stefania

01.09.1962 – 31.08.1967 – fortepian

Dziewanowski Oleg

01.09.1998 – 31.08.1999 – perkusja

Dzwonkowska Helena

1947 – 1957 – fortepian

Fiebig Anna

01.09.2000 – 31.08.2002 – chór

Filar Andrzej

01.09.1958 – 31.08.1972 – wiolonczela

13.02.1984 – 31.08.1996

Firlej Jan

01.10.1971 – 20.08.1981 – wiolonczela

Gajl Anna

1947 – 1957 – fortepian

Gągałko Wacław

01.09.1960 – 31.08.1966 – flet, akordeon

Geras Teresa

01.09.1967 – 31.08.2001 – fortepian

Glaza-Sutt Beata

01.09.1993 – 11.02.1996 – skrzypce

Gładysz-Niemcow Anna

01.09.1977 – 31.08.1988 – skrzypce

Gojżewska Józefa

1947 – 1957 – fortepian

Gojżewski Romuald

01.09.1958 – 31.08.1960 – teoria

Góral Jolanta

01.09.1989 – 06.05.2002 – fortepian

Górniak Janina

1947 – 1957 – fortepian

Grądkowska Antonia

1947 – 1963 – śpiew, teoria

Grzegorzewska Regina

01.09.1986 – 31.08.2006 – fortepian

Grzybowska Jadwiga

1949 – 1963 – fortepian

Hazuka-Furgalska Dorota

01.12.1992 – 30.06.1993 – psycholog

01.09.1993 – 31.08.1995

Hinc Beata

01.09.1987 – 31.08.1996 – akordeon

Jakubowska Barbara

01.10.1976 – 20.08.1979 – akordeon

Janiszewska Stefania

1947 – 1957 – teoria

Juchniewicz Maria

01.09.1991 – – teoria

Jurczykowska – Przybylska Anna

01.10.1989 – 22.01.1990 – fortepian

16.11.1990 – 07.12.1990

10.05.1991 – 31.08.1999

Kania Łukasz

01.09.2006 – – fortepian

Karaś Grzegorz

01.12.1990 – 31.08.1992 – klarnet

Karaś-Sudak Teresa

20.08.1980 – 20.08.1981 – akordeon

Karmelita- Wojciechowska Elżbieta

03.11.1998 – 31.08.2003 – skrzypce

Karniej Stanisław

01.09.1948 – 31.08.1972 – akordeon

Kasprzycki Alfons

01.09.1954 – 31.08.1961 – instr. dęte

Kassak Tadeusz

01.09.1975 – 31.08.1977 – puzon

Kaziński Jarosław

01.09.1955 – 31.08.1957 – flet prosty

01.09.1968 – 31.08.1982

01.09.1984 – 31.08.1999

Klamann Artur

15.09.1987 – 31.08.1988 – gitara

Klimek Zygmunt

01.09.1963 – 31.08.1965 – trąbka

Kobylińska Eteri

01.09.1952 – 31.08.1957 – jęz. obce

Kodymowski Konstanty

1947 – 1957 – nauka o konstytucji

Kopczyńska Ludmiła

01.09.1952 – 25.01.2002 – fortepian

Kornacki Henryk

01.10.1972 – 31.08.1988 – orkiestra

Krassowski Janusz

1947 – 1957 – teoria

Krojtor Natalia

01.09.1990 – 31.08.1991 – teoria

Krygier Bożena

01.09.1985 – 31.08.1994 – fortepian

Krysiński Józef

01.09.1955 – 31.08.1963 – trąbka

Krzykowski Andrzej

01.09.1985 – 31.08.1987 – obój

Kucharska Zuzanna

01.09.1973 – 31.08.1986 – teoria

Kuklewicz Roman

1947 – 1957 – skrzypce

Kuklińska Paulina

01.09.1997 – – fortepian

Langowska Maria

01.09.1970 – 31.08.1971 – skrzypce

01.09.1984 – 31.08.1986

Leniec Elżbieta

01.09.1982 – 31.08.1983 – skrzypce

Leobl Czesław

01.09.1955 – 31.12.1957 – zesp.kameralne

01.09.1963 – 31.08.1972 – orkiestra

Ludwig Adam

1947 – 1957 – śpiew

Łącka Hanna

25.04.1988 – 30.06.1988 – flet

01.09.1988 – 31.08.1991

Łostowiecki Wacław

1947 – 1957 – nauka o konstytucji

Mackiewicz Danuta

01.09.1988 – 31.08.1990 – akordeon

01.03.1993 – 31.05.1993

Madanowski Józef

01.09.1968 – 31.08.1971 – akordeon

01.09.1978 – 10.06.1979

Madejska Teresa

01.09.1960 – 31.10 1998 – skrzypce, altówka

Majewska Emilia

01.09.1975 – 31.08.1994 – gitara

Małyszek Lidia

01.09.1982 – 31.08.1984 – flet

01.09.1985 – 31.12.1986

01.09.1997 – 11.03.1998

Mańkowska Zofia

1947 – 1957 – fortepian

Marciniec Ambroży

01.09.1963 – 31.08.1981 – teoria

Markowska Celina

1947 – 1957 – fortepian

Mizińska-Sawicz Magdalena

01.09.1992 – – fortepian

Mokwa Marian

01.09.1991 – 30.09.1991 – klarnet

01.09.1992 – 30.09.1996

Morys-Pietrzak Irena

15.11.1976 – 31.08.1988 – fortepian

Muchowiecki Leszek

01.10.1981 – – akordeon

Myśliwczyk Edward

01.09.1988 – 31.05.1992 – orkiestra

Nadolska-Dudziak Mariola

01.09.1996 – – rytmika

Nowak Bogumiła

01.09.1974 – 31.08.1992 – skrzypce

Nowakowska Monika

01.09.1990 – 31.08.1991 – fortepian

Nowoświat Helena

01.09.1956 – 31.08.1969 – skrzypce

Ocieszak Bogdan

01.09.1976 – 30.06.1977 – klarnet

Olesz Ewa

01.09.1997 – 31.08.1999 – fortepian

Olszewska Irena

01.09.1968 – 31.08.1971 – teoria

Opyd Franciszek

01.09.1954 – 31.08.1957 – klarnet

Pardus Emil

1947 – 1957 – teoria

Pasternak Andrzej

01.09.85 – – gitara

Paszkiet Witold

1947 – 1957 – akordeon

Pawłowska Halina

01.09.1967 – 31.08.1968 – fortepian

Pawłowski Aleksander

1947 – 1957 – flet

Pawłowski Szymon

01.09.1972 – 31.08.1973 – trąbka

Pilc Antoni

01.09.1953 – 31.08.1957 – kontrabas

01.09.1961 – 30.09.1971

Pinińska Maria

1947 – 1957 – fortepian

Piotrowski Jerzy

01.09.1986 – 31.08.1987 – akordeon

Pokorniecki Franciszek

01.09.1954 – 31.08.1957 – wiolonczela

Prochowski Edmund

01.09.1955 – 31.08.1956 – teoria

Pruss Bożena

01.09.1983 – 31.08.1985 – skrzypce

Przybylińska-Żgaj Krystyna

01.09.1993 – – skrzypce

Przybysz Wiesława

01.09.1986 – 31.08.1987 – skrzypce

Ratajczak Ryszard

01.09.1965 – 31.08.1969 – trąbka

Reinsz-Cerańska Zofia

01.09.1956 – 31.08.1972 – fortepian, śpiew

Respondek Agnieszka

23.05.1997 – 23.06.1997 – flet

01.09.1997 – 31.08.1998

20.02.2001 – 30.06.2001

01.09.2001 – 31.08.2002

Rogaczewska Maria

1947 – 31.08.1974 – fortepian

Romanowska Lidia

01.09.1983 – 31.08.1984 – perkusja

01.09.1986 – 31.08.1987

01.09.1988 – 07.02.1993

01.09.1993 –

Romejko Mirosław

01.09.1988 – 31.08.1989 – klarnet

Rugienis Bronisław

01.09.1960 – 31.08.1976 – perkusja

Rymarz Edwin

01.09.1963 – 31.08.1967 – orkiestra, teoria

01.09.1981 – 31.08.1982

Rytel Ewa

01.09.1993 – 31.08.1994 – fortepian

Sacewicz Walentyna

01.05.1954 – 31.08.1995 – fortepian

Saładziak Olga

01.09.1984 – – flet

Sagatowska Janina

1947 – 1957 – fortepian

Sękowski Stanisław

01.09.1960 – 31.08.1972 – obój

Sibbe Paweł

1947 – 1957 – akordeon

Skowrońska Teresa

01.10.1981 – 31.08.1984 – wiolonczela

Skrodzka Barbara

06.10.1983 – 02.01.1989 – fortepian

Skrodzka Małgorzata

01.09.1981 – 31.08.1986 – gitara

Smilgin Mieczysław

01.09.1955 – 31.08.1957 – skrzypce, altówka

Snochowska Kinga

18.10.2004 – – fortepian

 

Stolarek Wanda

01.09.1975 – 31.08.1997 – fortepian

Strojek Anna

01.09.1987 – 31.08.1988 – skrzypce

01.09.1989 – 31.08.1993

Szewczyk Bolesław

1947 – 31.08.1974 – skrzypce

Szmidt Aleksander

01.09.1984 – 31.08.1986 – perkusja

Truszkowski Czesław

01.09.1956 – 31.08.1968 – teoria

Trybułowska Grażyna

01.09.1983 – 31.08.1994 – teoria

Trzemeska Anna

1947 – 1957 – fortepian

Trzuskowski Alojzy

01.09.1960 – 31.08.1962 – skrzypce

Tschertok Agnieszka

1947 – 1957 – fortepian

Turska Irma

01.09.1968 – 31.08.1971 – fagot

Tyczyńska Barbara

01.09.1966 – 31.08.1996 – rytmika

Ukrainiec Czesława

01.09.1953 – 30.08.1955 – akordeon

Ulatowski Jerzy

01.10.1972 – 31.08.1975 – instr. dęte

01.09.1977 – 20.08.1979

Wadzińska-Marciniec Krystyna

01.09.1968 – 31.08.1976 – fortepian

01.09.1985 – 31.08.1986

Wallek Jan

1947 – 1957 – śpiew

Wandtke Marian

01.09.1982 – 31.08.1986 – perkusja

Wawryków Stanisław

01.09.1953 – 15.09.1959 – teoria

01.09.1970 – 31.08.1975 – akordeon

01.09.1985 – 31.08.1986

16.02.1987 – 25.03.1987

Wicenciak Marian

01.09.1976 – 20.08.1979 – perkusja

Wiczyński Marian

20.08.1979 – 20.08.1981 – perkusja

Wiczyński Tomasz

01.09.1992 – 31.08.1999 – kontrabas

Wiśniewska Lila

01.09.1988 – 31.08.1995 – skrzypce

Włodarska Maria

01.09.1984 – 31.08.1990 – fortepian

Wnęk Jolanta

01.09.1989 – – flet

Wojtal Waldemar

01.09.2000 – 31.08.2001 – fortepian

Wysocka Agnieszka

01.09.1995 – 30.09.1995 – fortepian

01.09.1996 – 31.08.1997

Wyszyński Sebastian

14.09.1999 – 31.08.2000 – kontrabas

Wytrykowska Wiesława

01.09.1967 – 31.08.1968 – skrzypce

Zajączkowska Halina

01.12.1963 – 31.07.1964 – rytmika

01.09.1964 – 31.08.1966 – fortepian

01.09.1971 – 31.08.1972

01.09.1977 – 31.08.2002

15.11.2004 – 29.01.2006

Zapalski Stefan

01.09.1957 – 31.08.1986 – klarnet

Ziętara Danuta

20.08.1978 – 31.08.1991 – fortepian

Ziętek Zygmunt

01.09.1970 – 31.08.1972 – trąbka

01.09.1974 – 31.08.2000

Żarnowiec Gustaw

1947 – 1957 – skrzypce

* W tabeli zamieszczono nazwiska pedagogów, którzy pracowali w PSM I st. im. H. Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni min. 1 rok szkolny.

Pozostali pedagodzy:

Baszyński Piotr, Borowik Tomasz, Bożek Maja, Brzezińska Beata, Czarnecka Faustyna, Fedus Justyna, Frołowicz Elżbieta, Gołaszewski Bogdan, Gołaszewska Małgorzata, Góral-Owsiany Daniela, Hryniewicz Dorota, Jóźwiak Beata, Kaufman Leszek, Koszczyc Aleksandra, Kowalczyk Jan, Kowalczyk Krystyna, Kozak Katarzyna, Kubiak Florian, Kwahs Agata, Lis Olga, Lisowski Czesław, Lubert Anna, Milewski Kazimierz, Mozgiel Barbara, Mycio Anna, Oller Grzegorz, Pękała Krzysztof, Polewski Szczepan, Poterewicz Paweł, Raatz Józef, Robak Paweł, Rogowicz Agnieszka, Rosińska Elżbieta, Siarkiewicz Andrzej, Suchocka Aleksandra, Tachtajewa Natalia, Weber Marcin, Wojdyło Joanna, Woźniak Jolanta, Zajączkowska Joanna, Zmysłowski Cezary .